Wiązanki na Wielkanoc – jakie wybrać?

Wiązanka wielkanocna 5

Ważnym elementem na Wielkanoc jest na grobie postawienie stroika lub wiązanki kwiatowej złożonej z prawdziwych lub sztucznych kwiatów. Jeżeli mamy grób z dostępem do ziemi powinniśmy go obsadzić roślinami wiosennymi.

Jak już wspomnieliśmy we innym wpisie dotyczącym sprzątania grobu na Wielkanoc, aby grób dobrze wyglądał trzeba się o niego troszczyć najlepiej cały rok. Jeżeli nie mamy na to czasu to zwykle pierwszą wizytą po zimie jest okres przed świętami Wielkiejnocy. 

Na ładnie wysprzątanym grobie stawiamy kompozycję kwiatową odpowiednio dobraną do święta i pory roku. Najpopularniejsze są wiązanki wielkanocne, stroiki wielkanocne i bukiety świąteczne do włożenia do wazonu. Jednak na grobach możemy spotkać także różnego rodzaju inne kompozycje kwiatowe i ozdoby. Przy wyborze wiązanki wielkanocnej na cmentarz powinniśmy się zastanowić czy ma być ona z żywych czy sztucznych kwiatów. Jak wiadomo sztuczne kwiaty dłużej będą wyglądały ładnie, jednak nie każdy jest przekonany do takiej formy ozdoby wielkanocnej. Należy także wziąć pod uwagę, iż w ostatnich latach na święta Wielkiejnocy temperatury bywały ujemne i padał śnieg przez co żywe kwiaty na Wielkanoc mogą nie przetrwać długiego czasu.
 
Z Wielkanocą możemy powiązać trzy kolory: żółty, zielony i biały. Dodatkowymi dekoracjami związanymi z tymi świętami są kurczaczki, pisanki, jajka, owieczki i bazie. Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć z wiązankami wielkanocnymi i innym kompozycjami kwiatowymi. 
My zachęcamy do skorzystania z naszych usług sprzątania grobu i opieki nad grobami, gdzie przygotowaliśmy wiele różnych możliwości dbania o nagrobek i jego otoczenie. Posiadamy jeszcze wolne terminy na Wielkanoc i zachęcamy do kontaktu jeżeli chcesz by grób Twoich bliskich był w jak najlepszym porządku.
 
Możemy także postawić wiązankę wielkanocną lub inną kompozycję na wskazanym grobie w ramach usługi postawienia kwiatów. Przygotowujemy poprzez sprawdzoną kwiaciarnię wiązankę według powyższych wzorów lub na indywidualne życzenie klienta (zgodnie z jego sugestiami lub przesłanym zdjęciem). 

Dodaj komentarz