Jak zabezpieczyć wazon na cmentarzu przed mrozem?

Zabezpieczenie znicza przed mrozemPrzed przyjściem zimy powinniśmy pomyśleć o zabezpieczeniu nagrobka, a w szczególności wazonu lub misy. Kiedy przyjdzie okres zimowy nigdy nie wiadomo, dlatego warto o tym pomyśleć odrobinę wcześniej.

Najlepiej w okresie miesiąca od Wszystkich Świętych podjąć działanie odwiedzając grób i zabezpieczyć wazon. Oczywiście możemy zrobić to później, np. po Bożym Narodzeniu, jednak nie mamy pewności, że już wtedy nagrobek nie będzie przysypany śniegiem.

O tym, jak zabezpieczyć nagrobek przed zimą pisaliśmy już jakiś czas temu, teraz skupimy się konkretnie na zabezpieczeniu wazonu przed zimą.

Zabezpieczenie znicza przed mrozemDziałania, które powinniśmy podjąć, aby zabezpieczyć wazon przed zimą:

  • usunąć kwiaty żywe i sztuczne z wazonów;
  • osuszyć wnętrza wazonów i mis, aby nie znajdowała się w nich woda – możemy to zrobić za pomocą suchych ścierek lub szmat;
  • jeżeli wazony są ruchome to możemy obrócić je do góry dnem;
  • wszelkie elementy na stałe przyczepione do nagrobka należy zabezpieczyć przed śniegiem i wodą poprzez umieszczenie na jego górze folii lub worka nylonowego i przywiązanie go sznurkiem; można też nałożyć od góry obciętą butelkę plastikową lub butle plastikową po wodzie 5l;

Brak takiego zabezpieczenia może spowodować wiele szkód w nagrobku, lecz nie musi. Zamarznięta woda powiększa swoją objętość i może zniszczyć wszelkiego rodzaju wazony i misy.

Od niedawna na rynku pojawiła się także nowość w postaci specjalnych nakładek na wazony, które zabezpieczają przed dostaniem się wszelkiej wilgoci. 

My zachęcamy do skorzystania z naszych usług: sprzątanie grobu i opieka nad grobami, gdzie przygotowaliśmy wiele różnych możliwości dbania o grób. W okresie zimowym warto zastanowić się nad odśnieżaniem grobu szczególnie, wtedy gdy wypada ważna rocznica. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, skontaktuj się z nami!

2 komentarze do “Jak zabezpieczyć wazon na cmentarzu przed mrozem?”

Dodaj komentarz