Kiedy sprzątać kwiaty po pogrzebie?

Zastanawiasz się kiedy należy posprzątać grób po pogrzebie? Nie wiesz jak długo mogą leżeć wiązanki po pogrzebie? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej. 

Zgodnie ze starą niepisaną zasadą nie powinno się sprzątać grobu przez 6 tygodni (42 dni) po pogrzebie. Pewnie zastanawiasz się dlaczego kwiaty na grobie muszą leżeć 6 tygodni? To zwyczaj, który praktykowany jest nadal w wielu społecznościach. W innych miejscach można jednak spotkać się z terminem miesiąca po pogrzebie, czyli z 4 tygodniami. Bez względu na okres związany z tradycją warto się zatroszczyć o grób bliskiej nam osoby.

Trudno sobie wyobrazić, aby zostawić tak zaniedbany grób w czasie naszej żałoby, kiedy to stosunkowo często go odwiedzamy. 

Wypalone znicze pojawią się już w ciągu pierwszych kilkunastu godzin po pogrzebie. W zależności od pory roku w ciągu kilku-kilkunastu dni także usychają wszelkie kwiaty i wiązanki, które zostały położone w czasie pogrzebu na grobie. Estetyka grobu zdecydowanie spada, kiedy widzimy zwiędnięte kwiaty i uschnięte wiązanki. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy ofertę na usługę sprzątania grobu bezpośrednio po pogrzebie. Odbywa się ona w terminach po pogrzebie: 7 dni, 14 dni i 28 dni. Takie terminy pozwalają na uporządkowanie grobu tak aby wyglądał on cały czas dobrze. 

Gdy już mamy wysprzątany grób należy się zastanowić nad postawieniem drewnianego pomnika tymczasowego zanim zdecydujemy się na standardowy kamienny nagrobek. 

Dodaj komentarz