Ubezpieczenie grobu

W dzisiejszych czasach wartości nagrobków sięgają często od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Niestety z tego powodu są też łakomym kąskiem dla złodziei. Nagrobek może również zostać zniszczony w wyniku zdarzeń losowych, takich jak upadek drzewa, powódź, czy huragan, albo celowo zostać zniszczony przez chuliganów. Aby zabezpieczyć się w razie takich zdarzeń warto zastanowić się nad ubezpieczeniem grobu.

Ubezpieczenie grobu, ubezpieczenie nagrobka

Ubezpieczeniem objęty jest grób albo tradycyjny nagrobek składający się z płyty umieszczonej na cokole wraz z tablicą oraz rzeźbami i innymi elementami ozdobnymi takimi jak krzyże i wazony. Istnieje również możliwość ubezpieczenia ławeczki przy nagrobku lub nawierzchni wyłożonej dookoła nagrobka.

Jeżeli  wykupimy ubezpieczenie  to chroni ono nagrobek przed skutkami działania sił przyrody i żywiołów: powodzią, opadami deszczu i śniegu, huraganem, gradobiciem, upadku drzew lub masztów, trzęsieniem ziemi czy uderzeniem pojazdu. Odszkodowanie otrzymamy też w razie kradzieży całego nagrobka lub jego elementów np. rzeźb lub wazonów, o ile są one przymocowane na stałe do nagrobka lub grobowca. Ubezpieczenie nagrobka chroni także przed ryzykiem dewastacji rozumianej jako umyślne zniszczenie przez osobę trzecią.

Cena takiej usługi wynosi od 50 zł od grobu plus cena ubezpieczenia (zazwyczaj jest to 1% wartości grobu na rok).

Zobacz także jakie inne usługi oferujemy w ramach opieki nad grobami w miastach Górnego Śląska (m.in. ChorzówŚwiętochłowiceRuda ŚląskaKatowiceZabrzeBytomSiemianowice ŚląskiePiekary ŚląskieTarnowskie GóryRadzionkówMiasteczko ŚląskieLubliniec i inne).