Sprzątanie grobu na wiosnę – co zrobić?

Wiosna na grobieNastała wiosna – za oknami coraz cieplejsze temperatury, o śniegach dawno już zapomnieliśmy, trawa zaczyna się robić coraz bardziej zielona – czas pomyśleć o wiosennym sprzątaniu grobu.

Po zimie grób mimo usilnych starań, w trakcie tej pory roku, może nie wyglądać zbyt ładnie, dlatego tym bardziej jeszcze przed sprzątaniem grobu na Wielkanoc powinniśmy odwiedzić miejsce spoczynku naszych najbliższych. Wiadomo im szybciej to zrobimy tym lepiej, jednak najpóźniej powinniśmy to zrobić około miesiąc przed świętami Wielkiejnocy.

Pierwszą czynnością, którą musimy zrobić po zimie to zobaczyć jak wygląda sam grób: czy nie został uszkodzony, czy nie zapada się nagrobek, czy nie pękł wazon, itd. Jeżeli coś z powyższych się stanie powinniśmy jak najszybciej zareagować, aby uszkodzenie nie poszerzało się jeszcze bardziej. W przypadku gdy mamy ubezpieczenie grobu musimy zgłosić szkodę jak najszybciej.

Co zrobić na grobie po okresie zimowym:

  • sprawdzić w jakim stanie jest grób;
  • uzupełnić ziemię wokół nagrobka;
  • usunąć wszelkiego rodzaju nieczystości przy i na grobie (gałęzie, liście, znicze, kwiaty);
  • dokonać renowacji ubytków;
  • pomalować litery na grobie w razie ich wyblaknięcia;
  • umyć grób;

Gdy dokonamy wymienionych czynności na pewno odpowiednio przygotujemy grób, aby w okresie ciepłych dni wyglądał bardzo dobrze. Okres marca/kwietnia jest także najlepszym czasem do posadzenia na grobie wszelkiego rodzaju roślin kwiatowych.

My zachęcamy do skorzystania z naszych usług sprzątanie grobu i opieki nad grobami, gdzie przygotowaliśmy wiele różnych możliwości dbania o nagrobek i jego otoczenie.

1 komentarz do “Sprzątanie grobu na wiosnę – co zrobić?”

Dodaj komentarz