Wiązanki na Wielkanoc – jakie wybrać?

Wiązanka wielkanocna 5Ważnym elementem na Wielkanoc jest na grobie postawienie wiązanki kwiatowej złożonej z prawdziwych lub sztucznych kwiatów. Jeżeli mamy grób z dostępem do ziemi powinniśmy go obsadzić kwiatami.

Jak już wspomnieliśmy we wcześniejszym wpisie dotyczącym sprzątania grobu na Wielkanoc, aby grób dobrze wyglądał trzeba się o niego troszczyć najlepiej cały rok. Jeżeli nie mamy na to czasu to zwykle pierwszy raz przypominamy sobie o nagrobku tuż przed świętami Wielkiejnocy. 

Na ładnie wysprzątanym grobie stawiamy kompozycję kwiatową odpowiednio dobraną do święta i pory roku. Najpopularniejsze są wiązanki wielkanocne i stroiki wielkanocne. Jednak na grobach możemy spotkać także różnego rodzaju kompozycje kwiatowe. Przy wyborze wiązanki powinniśmy się zastanowić czy ma być ona z żywych czy sztucznych kwiatów. Jak wiadomo sztuczne kwiaty dłużej będą wyglądały ładnie, jednak nie każdy jest przekonany do takie formy wiązanek. Należy także wziąć pod uwagę iż w ostatnich latach na święta Wielkiejnocy temperatury bywały ujemne i padał śnieg.

Z Wielkanocą możemy powiązać trzy kolory: żółty, zielony i biały. Dodatkowymi elementami związanymi z tymi świętami są kurczaczki, pisanki, owieczki i bazie. Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć z wiązankami wielkanocnymi i innym kompozycjami kwiatowymi. 

My zachęcamy do skorzystania z naszych usług sprzątanie grobu i opieki nad grobami, gdzie przygotowaliśmy wiele różnych możliwości dbania o nagrobek i jego otoczenie. Mamy jeszcze wolne terminy na Wielkanoc i zachęcamy do kontaktu jeżeli chcesz by grób Twoich bliskich był w jak najlepszym porządku.

Możemy także postawić wiązankę wielkanocną lub inną kompozycję na wskazanym grobie w ramach usługi postawienia kwiatów. Przygotowujemy wiązankę według powyższych wzorów lub na indywidualne życzenie klienta (zgodnie z jego sugestiami lub przesłanym zdjęciem). 

Dodaj komentarz